Rubycon
Produkt-Nr.:
35MXG6800MEFCSN22X40
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.8855
$3.8855
10
$3.1369
$31.369
50
$2.69762
$134.881
100
$2.44663
$244.663
500
$1.819307
$909.6535
1000
$1.69384
$1693.84
2500
$1.631102
$4077.755
5000
$1.599734
$7998.67
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.41 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.7715 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 6800 µF |
| Package | Bulk |