35PX680MEFC10X16
Rubycon
Produkt-Nr.:
35PX680MEFC10X16
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 12012
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 760 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PX
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 912 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 680 µF