35RX30470MT810X20
Rubycon
Produkt-Nr.:
35RX30470MT810X20
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 720 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 130°C
Ratings AEC-Q200
Series RX30
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 960 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 470 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 73 mOhms