35YK22MEFC5X11
Rubycon
Produkt-Nr.:
35YK22MEFC5X11
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 90 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series YK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 135 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 22 µF