3625/38SF
3M
Produkt-Nr.:
3625/38SF
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CBL RIBN 38COND 0.039 GRAY 98.4'
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Cable Type Flat Cable
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL Style 2651
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
First Conductor Mark Red
Series 3625
Length 98.4' (30.00m)
Ribbon Width 1.496" (38.00mm)
Voltage 300 V
Mfr 3M
Pitch 0.039" (1.00mm)
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG