3640KA101JAT3A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
3640KA101JAT3A
Beschreibung:
CAP CER 100PF 5KV C0G/NP0 3640
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 3640 (9110 Metric)
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 pF