380LX151M600A032
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
380LX151M600A032
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 600V SNAP
Auf Lager : 40
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 600 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 790 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.319Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series 380LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.27 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 150 µF