381LL143M050A052
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
381LL143M050A052
Beschreibung:
CAP ALUM 14000UF 20% 50V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.94 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 381LL
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 6.18 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 14000 µF