381LX182M080K032
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
381LX182M080K032
Beschreibung:
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1800 µF