383LX273M080B102VS
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
383LX273M080B102VS
Beschreibung:
CAP ALUM 27000UF 20% 80V SNAP
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.213" (107.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.38 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 383LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 9.64 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 27000 µF