385KXF82MEFC25X20
Rubycon
Produkt-Nr.:
385KXF82MEFC25X20
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 82UF 20% 385V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 385 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 520 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series KXF
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 728 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 82 µF