39018R2C5.5W
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
39018R2C5.5W
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CARTRIDGE 390A 5.5KVAC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications Motor Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 390A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 15.875" L x 3.000" W x 6.380" H (403.23mm x 76.20mm x 162.05mm)