3KP28CA-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
3KP28CA-TP
Paket:
R-6
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 66.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package R-6
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V