3KP7.5CA-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
3KP7.5CA-TP
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 232.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V