3SE52120CE10
Siemens
Produkt-Nr.:
3SE52120CE10
Hersteller:
Siemens
Beschreibung:
LIMSW,METAL,ROLL LEVER,1NO+1NC,S
Benutzer handbuch
Operating Position -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Release Force -
Ingress Protection IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Top Rotary, Roller
Current Rating (Amps) 6A (AC), 3A (DC)
Circuit DPST-NO/NC
Mounting Type Chassis Mount
Mechanical Life 15,000,000 Cycles
Product Status Active
Series 3SE5
Voltage Rating - DC 24 V
Switch Function On-Mom, Off-Mom
Operating Force 1020gf
Overtravel -
Voltage Rating - AC 120 V