3SU11501BA201FA0
Siemens
Produkt-Nr.:
3SU11501BA201FA0
Hersteller:
Siemens
Beschreibung:
MUSHROOM PUSHBUTTON. 40MM. RED
Benutzer handbuch
Reset Operation Pull
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Circuit DPST-NO/NC
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Includes -
Series 3SU1
Voltage Rating - DC 500 V
Switch Function On-Off, Off-Mom
Voltage Rating - AC 500 V