400BXA82MEFCCC18X35.5
Rubycon
Produkt-Nr.:
400BXA82MEFCCC18X35.5
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.476" (37.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series BXA
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 82 µF