400PX4R7MEFC8X11.5
Rubycon
Produkt-Nr.:
400PX4R7MEFC8X11.5
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Auf Lager : 27859
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Mfr Rubycon
Capacitance 4.7 µF