450C871M450BH8
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
450C871M450BH8
Beschreibung:
CAP ALUM 870UF 20% 450V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.750" (69.85mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 99.2mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 450C
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 870 µF