450TXW33MEFC10X40
Rubycon
Produkt-Nr.:
450TXW33MEFC10X40
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL TH
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.673" (42.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 360 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TXW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 540 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF