4540N102J103LE
Knowles Novacap
Produkt-Nr.:
4540N102J103LE
Hersteller:
Knowles Novacap
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 10KV C0G/NP0 RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.676" (17.18mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.480" (12.20mm)
Voltage - Rated 10000V (10kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.598" L x 0.402" W (15.20mm x 10.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Knowles Novacap
Capacitance 1000 pF