Finder Relays, Inc.
Produkt-Nr.:
46.61.8.230.0040
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 230V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$13.281
$13.281
10
$11.80185
$118.0185
25
$11.2119
$280.2975
50
$10.62176
$531.088
100
$10.03162
$1003.162
250
$9.146448
$2286.612
500
$8.556346
$4278.173
1000
$8.11377
$8113.77
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 440VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Coil Current | 5 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 28 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 46 VAC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | 46 |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | Finder Relays, Inc. |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 230VAC |
| Must Operate Voltage | 184 VAC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | Mechanical Indicator, Test Button |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | 46.61.8 |