47-20706-BK
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
47-20706-BK
Beschreibung:
H/S 3/8IN 6IN BLACK THIN
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 0.185" (4.70mm)
Shrink Temperature 90°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.025" (0.64mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series Thin Wall
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.375" (9.53mm)