4SVT1500M
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
4SVT1500M
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 1500UF 20% 4V SMD
Auf Lager : 400
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 235 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 12mOhm
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series OS-CON™, SVT
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 4.7 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1500 µF