Zuhause / Tape / 5-4941-1.5S
minImg
5-4941-1.5S
3M (TC)
Produkt-Nr.:
5-4941-1.5S
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COATED GRY 1 1/2"X 1.5"
Benutzer handbuch
Usage General Purpose
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm)
Series VHB™ 4941
Length 1.50" (38.10mm)
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2"