500ASSP3M2RE
E-Switch
Produkt-Nr.:
500ASSP3M2RE
Hersteller:
E-Switch
Beschreibung:
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V
Benutzer handbuch
Switch Travel 3.05mm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Current Rating (Amps) 0.4VA (AC/DC)
Contact Finish Gold
Circuit SPDT
Actuator Length 3.10mm
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life 30,000 Cycles
Product Status Active
Series 500A
Voltage Rating - DC 20 V
Switch Function On-Off-On
Contact Timing Not Specified
Operating Force -
Voltage Rating - AC 20 V