500E-0250
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
500E-0250
Beschreibung:
TRIMMER 20K OHM MULTI
Auf Lager : 613
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 20
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 28
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.374" x 0.197" Face (9.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W