5.0SMCJ24A
SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
5.0SMCJ24A
Paket:
SMC (DO-214AB)
Beschreibung:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC
Auf Lager : 2666
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series 5.0SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V