5.0SMDJ10A
MDE Semiconductor Inc
Produkt-Nr.:
5.0SMDJ10A
Paket:
DO-214AB (SMCJ)
Beschreibung:
TVS DIODE UP 10VRWM 17VC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 294.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series 5.0SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V