Zuhause / TVS Diodes / 5.0SMLJ100A-TP
minImg
5.0SMLJ100A-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
5.0SMLJ100A-TP
Paket:
SMC (DO-214AB)
Beschreibung:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V