Zuhause / TVS Diodes / 5.0SMLJ11CAHE3-TP
minImg
5.0SMLJ11CAHE3-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
5.0SMLJ11CAHE3-TP
Paket:
SMC (DO-214AB)
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 275A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V