5.0SMLJ45A
MDE Semiconductor Inc
Produkt-Nr.:
5.0SMLJ45A
Paket:
DO-214AB (SMCJ)
Beschreibung:
TVS DIODE UP 45VRWM 72.7VC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 68.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series 5.0SMLJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V