Dialight
Produkt-Nr.:
5552301
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED 2MM RT ANGLE GREEN PC MNT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Lens Type | Clear |
| Configuration | Single |
| Viewing Angle | 40° |
| Voltage Rating | 2.4V |
| Color | Green |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Millicandela Rating | 1mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | 555 |
| Mfr | Dialight |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Package | Bulk |
| Current | 20mA |
| Lens Size | 2.00mm Dia |