TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
55678-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RING FLAT 10-12AWG #1/4
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.532
$0.532
10
$0.49685
$4.9685
25
$0.49476
$12.369
50
$0.48241
$24.1205
100
$0.413725
$41.3725
250
$0.374262
$93.5655
500
$0.353476
$176.738
1000
$0.309804
$309.804
2500
$0.305653
$764.1325
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Insulated |
| Color | Yellow |
| Width - Outer Edges | 0.400" (10.16mm) |
| Terminal Type | Flat Sided |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Stud/Tab Size | 1/4 Stud |
| Thickness | 0.040" (1.02mm) |
| Series | Plasti-Grip |
| Length - Overall | 1.373" (34.87mm) |
| Insulation Diameter | 0.250" ~ 0.300" (6.35mm ~ 7.62mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 55678 |