Dialight
Produkt-Nr.:
5591201001F
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED PANEL YLW DIFF 1.9V SNAP-IN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Lens Transparency | Diffused |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Viewing Angle | 50° |
| Panel Cutout Dimensions | 0.25" (6.35mm) |
| Millicandela Rating | 1.8mcd |
| Product Status | Active |
| Lamp Color | Yellow |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | 559 |
| Type | LED |
| Voltage | 1.9V |
| Mfr | Dialight |
| Features | - |
| Lens Color | Yellow |
| Wavelength - Peak | 583nm |
| Package | Bulk |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Current | 7mA |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |
| Base Product Number | 5591201 |