Dialight
Produkt-Nr.:
5592201023F
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED PMI SNAP-IN GRN PVC FREE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Lens Transparency | Diffused |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Viewing Angle | 65° |
| Panel Cutout Dimensions | 0.25" (6.35mm) |
| Millicandela Rating | 10mcd |
| Product Status | Active |
| Lamp Color | Green |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | 559 |
| Type | LED |
| Voltage | 2.1V |
| Mfr | Dialight |
| Features | - |
| Lens Color | Green |
| Wavelength - Peak | 563nm |
| Package | Bulk |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Current | 25mA |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |
| Base Product Number | 5592201 |