Molex
Produkt-Nr.:
5600200230
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HEADER SMD 2POS 2MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.3775
$1.3775
10
$1.1704
$11.704
100
$0.9671
$96.71
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.236" (6.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Solder Retention |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | Automotive, Industrial |
| Number of Positions | 2 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Square |
| Series | DuraClik 560020 |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | - |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Length - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | 9.3mm |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 560020 |