Phoenix Contact
Produkt-Nr.:
5603253
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
INTERFACE MOD HDR 16POS 12-24AWG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Control Side Cable Retainer | Latches |
| Series | VARIOFACE, UM |
| Current Rating (Per Contact) | 50 mA |
| Length | 2.402" (61.00mm) |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Features | Fuses |
| Process Side Connection | Terminal Blocks - Screw Connection |
| Package | Bulk |
| Positions / Poles | 16 |
| Control Side Connection | Rectangular, Male |
| Width | 4.961" (126.01mm) |