Dialight
Produkt-Nr.:
5610104060F
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED 5MM 5V VERT RED PC MNT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Lens Type | Diffused |
| Configuration | Single |
| Viewing Angle | 60° |
| Voltage Rating | 5V |
| Color | Red |
| Mounting Type | Through Hole |
| Millicandela Rating | 8mcd |
| Product Status | Active |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | 561 |
| Mfr | Dialight |
| Wavelength - Peak | 635nm |
| Package | Bulk |
| Current | 10mA |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |
| Base Product Number | 5610104 |