Curtis Industries
Produkt-Nr.:
562010020
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.563"
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.477
$3.477
10
$2.6505
$26.505
25
$2.48254
$62.0635
50
$2.20685
$110.3425
100
$2.158875
$215.8875
250
$1.990972
$497.743
500
$1.799072
$899.536
1000
$1.595164
$1595.164
5000
$1.499214
$7496.07
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws |
| Voltage Rating | 600V |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 8-22 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | 5600 |
| Terminal Screw Finish | Zinc |
| Mfr | Curtis Industries |
| Pitch | 0.563" (14.30mm) |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Phenol Formaldehyde (Phenolic) |
| Number of Circuits | 2 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 4 |