Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
5655F3
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED AMBER T1 RIGHT ANGLE PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Lens Type | Tinted |
| Configuration | Single |
| Viewing Angle | - |
| Voltage Rating | 2.2V |
| Color | Amber |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Millicandela Rating | 7mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | 5655 |
| Mfr | Visual Communications Company - VCC |
| Wavelength - Peak | 603nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current | 10mA |
| Lens Size | 3mm, T-1 |