5800-271-TR-RC
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
5800-271-TR-RC
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 270UH 500MA 650MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 0.700" L (6.99mm x 17.78mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Inductance 270 µH