Dialight
Produkt-Nr.:
5922324013F
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED PRISM BI-LVL GRN,YLW SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Lens Type | Diffused |
| Configuration | 2 High |
| Viewing Angle | 40° |
| Voltage Rating | 2V |
| Color | Green (x 1), Yellow (x 1) |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Millicandela Rating | 4mcd Green, 5mcd Yellow |
| Product Status | Obsolete |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | 592 |
| Mfr | Dialight |
| Wavelength - Peak | 570nm, 590nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current | 10mA |
| Lens Size | 3.00mm Dia |