Harris Corporation
Produkt-Nr.:
5962-9070101MEA
Hersteller:
Paket:
16-CDIP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
J-K FLIP-FLOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
22
$13.224
$290.928
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Clock Frequency | 54 MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 40ns @ 4.5V, 50pF |
| Current - Quiescent (Iq) | 4 µA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Complementary |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-CDIP |
| Series | - |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Package / Case | 16-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Harris Corporation |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Bulk |
| Input Capacitance | 10 pF |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Base Product Number | 5962-9070101 |