Dialight
Produkt-Nr.:
5973111107F
Hersteller:
Paket:
4-SMD
Charge:
-
Beschreibung:
LED RED 660NM 4SMD 1210
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | - |
| Viewing Angle | 170° |
| Color | Red |
| Current - Test | 10mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.05mm L x 2.62mm W |
| Millicandela Rating | 8mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 1.02mm |
| Supplier Device Package | 4-SMD |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | microLED® |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Mfr | Dialight |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.7V |
| Features | - |
| Lens Color | - |
| Wavelength - Peak | 660nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.27mm x 1.65mm |