Dialight
Produkt-Nr.:
5973202502F
Hersteller:
Paket:
1208
Charge:
-
Beschreibung:
LED ORANGE CLEAR 1208 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | 605nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 110° |
| Color | Orange |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 2.00mm W |
| Millicandela Rating | 160mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.30mm |
| Supplier Device Package | 1208 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | 597 |
| Package / Case | 1208 (3020 Metric) |
| Mfr | Dialight |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 605nm |
| Package | Strip |
| Lens Size | 2.30mm x 1.60mm |
| Base Product Number | 5973202 |