Dialight
Produkt-Nr.:
5973401107F
Hersteller:
Paket:
1210
Charge:
-
Beschreibung:
LED YELLOW CLEAR 1210 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | 585nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 160° |
| Color | Yellow |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 2.54mm L x 3.00mm W |
| Millicandela Rating | 8mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Height (Max) | 1.21mm |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Lens Style | Square with Flat Top |
| Series | 597 |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Mfr | Dialight |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 585nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.70mm |