Dialight
Produkt-Nr.:
5973407507F
Hersteller:
Paket:
0402
Charge:
-
Beschreibung:
LED YELLOW CLEAR 0402 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.7125
$0.7125
10
$0.46835
$4.6835
100
$0.310175
$31.0175
1000
$0.239448
$239.448
2000
$0.216372
$432.744
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wavelength - Dominant | 590nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 135° |
| Color | Yellow |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.00mm L x 0.60mm W |
| Millicandela Rating | 130mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.25mm |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Lens Style | Square with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Mfr | Dialight |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 0.60mm |
| Base Product Number | 5973407 |