Dialight
Produkt-Nr.:
5988060107F
Hersteller:
Paket:
0603
Charge:
-
Beschreibung:
LED YELLOW/GREEN CLEAR 0603 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.304
$0.304
10
$0.23845
$2.3845
100
$0.10716
$10.716
500
$0.096824
$48.412
1000
$0.079534
$79.534
2000
$0.06916
$138.32
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wavelength - Dominant | 571nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Yellow-Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 40mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.70mm |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | 598 |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Dialight |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.10mm x 0.80mm |
| Base Product Number | 5988060 |