Dialight
Produkt-Nr.:
5988450207CF
Hersteller:
Paket:
0606
Charge:
-
Beschreibung:
LED GREEN/YELLOW CLEAR 0606 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.931
$0.931
10
$0.60705
$6.0705
100
$0.397955
$39.7955
1000
$0.314184
$314.184
2000
$0.293236
$586.472
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wavelength - Dominant | 530nm Green, 592nm Yellow |
| Configuration | - |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Green, Yellow |
| Current - Test | 20mA Green, 20mA Yellow |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 1.60mm W |
| Millicandela Rating | 120mcd Green, 120mcd Yellow |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.70mm |
| Supplier Device Package | 0606 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | 598 |
| Package / Case | 0606 (1616 Metric) |
| Mfr | Dialight |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V Green, 2V Yellow |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.10mm x 0.90mm |
| Base Product Number | 5988450 |